Susnet Facebook Like Box

 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca uroczystą mszą święta i spotkaniem z Rodzicami zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za chwilę radości i uśmiech, za dobre słowo i za Wasza obecność.

Spokojnego wypoczynku! Do zobaczenia po wakacjach!

Czytaj więcej: Zakonczenie roku 2019

Wizyty czerwcowe.

Czerwiec obfituje w ważne wydarzenia. Rozpoczyna się Dniem Dziecka,  który w tym roku uroczyście obchodziliśmy, goszcząc zaprzyjaźnione z nami dzieci i młodzież.

Z prezentami odwiedzili nas uczniowie ze Szkolnego Kola Caritas działającego przy Zespole Szkół w Wysokiej z opiekunem panią Małgorzatą Bieniasz i księdzem Marcinem Ziobro, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w Albigowej z panią Agnieszką Dec , uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie z opiekunem panią Agnieszką Szpunar oraz przedstawiciele grupy Strzelec działającej przy Szkole Podstawowej w nr 2 w Łańcucie z opiekunami panią Barbarą Tendaj   i panem Marcinem Szylarem.

Dziękujemy wszystkim za piękne prezenty, dobre słowo, a przede wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej: Wizyty Czerwcowe

Pielgrzymka na Jasną Górę

10 czerwca Wychowankowie z najbliższymi członkami rodzin oraz pracownicy naszego Ośrodka uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. Trud pielgrzymowania podjął z nami katecheta – ksiądz Marcin. Na miejscu uczestniczyliśmy w odprawionej przez niego Mszy Świętej przed samym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Otoczyliśmy modlitwą zarówno Wychowanków, ich rodziny, jak i pracowników naszego Ośrodka. Z uśmiechem na ustach i pokojem w sercach powróciliśmy do naszych domów, by tam zanieść przesłanie z Jasnej Góry.

 

Czytaj więcej: Pelgrzymka na Jasna Górę

XVIII Piknik Rodzinny Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Powiatu Łańcuckiego

W tym roku już po raz 18 odbył się Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych w Łańcucie. Tegoroczna edycja była bogata w występy przygotowane przez zaproszonych gości m.in. zespoły taneczne, przedszkola, koła gospodyń wiejskich i organizacje działające i zrzeszające osoby niepełnosprawne z powiatu łańcuckiego. Boisko przy Zespole Szkól Technicznych w niedzielne popołudnie wypełniło się dużą liczbą dzieci, ich opiekunów i osób niepełnosprawnych. Na pięknie przygotowanych stoiskach można było skosztować pysznych potraw regionalnych i nabyć rękodzieło przygotowane specjalnie na tę okazję lub zadbać o swoje zdrowie np. poprzez badanie poziomu cukru. Dziećmi opiekowali się animatorzy, którzy dbali, by nie zabrakło dla nich atrakcji. Zwieńczeniem pikniku, był występ zespołu „Pod Ochroną”.

Organizatorami pikniku było Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Miasto Łańcut.

https://przemyska.pl/2019/06/09/xviii-rodzinny-piknik-integracyjny-osob-niepelnosprawnych-w-lancucie/

Parafiada 2019

Dnia 01.06.2019 roku uczestniczyliśmy w Prafiadzie, która została  zorganizowana przez parafię w Wysokiej oraz Centrum Kultury Gminy Łańcut. Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością. Wszystkie zebrane do puszki środki zostaną przekazane na leczenie Kariny. Wspólne zabawy, malowanie na stretchu, malowanie twarzy i piękne tatuaże umiliły nam sobotnie popołudnie.

Wszystkim Wychowankom, Rodzicom i Pracownikom dziękujemy za przybycie.

Czytaj więcej: Parafiada 2019

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla