Susnet Facebook Like Box

Wywiadówka Śródroczna

Szkolenie Rady Pedagogicznej

Dnia 15 stycznia 2020 r  w godzinach porannych odbyło się szkolenie wychowawców i specjalistów z Treningu Umiejętności Społecznych. Szkolenie prowadziły: Anna Ruszel-Kwaśny, Aneta Sowa- Zawora, Ewa Pierzga. Dziękujemy za podzielenie się zdobytą wiedzą  i doświadczeniem.

 

 

 

I nagroda w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną  „Boże Narodzenie 2019”

4 stycznia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łańcucie odbyło się spotkanie, na którym wręczone zostały nagrody w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną „Boże Narodzenie 2019”.Miło nam poinformować, że wychowanek Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej - Mateusz Cwynar - zdobył główną nagrodę. Konkurs ten organizowany jest corocznie przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie.W wydarzeniu wzięli udział podopieczni placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Łańcuckiego. Nagrody oraz okolicznościowe dyplomy nagrodzeni odebrali z rąk Wicestarosty Łańcuckiego, Barbary Pilawa-Kraus oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie, Joanny Dubiel-Sowy.

Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek.

 

 

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy rodziców na WYWWIADÓWKE ŚRÓDROCZNĄ, która odbędzie się dnia 16 stycznia 2020 roku o godzinie 09:00 w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym Caritas w Wysokiej. Ponadto, podczas spotkania będą omawiane sprawy związane z przyjęciem sakramentów- pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania.

O godzinie 10:30 odbędzie się spotkanie z panią doktor Jolantą Kluz -Zawdzką. Spotkanie będzie dotyczyło profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży (m.in. prawidłowe odżywianie, przeciwdziałanie chorobom zakaźnym ).

W trakcie wywiadówki i po spotkaniu z panią doktor będzie możliwość konsultacji z wychowawcami i specjalistami.

Dyrekcja, Wychowawcy i Specjaliści

 

Grupa Wsparcia

W dniu 10.01.2020r. odbyło się trzecie, z zaplanowanej serii spotkań Grupy Wsparcia dla Rodziców Wychowanków NORW. Tym razem tematem przewodnim było radzenie sobie ze stereotypami na temat osób niepełnosprawnych. Spotkanie było bardzo udane – pozwoliło na zidentyfikowanie najczęściej pojawiających się stereotypów; omówienie mechanizmu ich działania oraz strategii, które można podjąć aby skutecznie zmniejszyć ich popularność w otoczeniu. Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych Wychowanków na kolejne warsztaty, które odbędą się 07.02.2020r. Poruszymy na nich zagadnienia związane z rolą wsparcia społecznego – zarówno tego, które otrzymujemy od innych, jak i takiego, które sami możemy zaoferować. "

Joomla templates by a4joomla