Susnet Facebook Like Box

Wernisaż i rozstrzygnięcie konkursu „Niebieskie Motyle 2018”

 

         Dnia 12 kwietnia 2018 roku troje wychowanków z II i III grupy edukacyjno – wychowawczej wraz z wychowawcą i opiekunem uczestniczyli w III Regionalnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2018”, organizowanym przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

            Przybyłych gości przywitał Dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych. Następnie, obejrzeliśmy wiosenne przedstawienie pt.: „Kot w butach”, przygotowane przez dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

            Ponadto, organizatorzy przygotowali poczęstunek, w tym tort w kolorze niebieskim, który symbolizuje Dzień Autyzmu. Dla wszystkich uczestników imprezy zorganizowano różnego rodzaju zabawy plastyczno-techniczne,  muzyczno – ruchowe oraz malowanie twarzy.

Wyjazd na wernisaż był okazją do integracji, służył nawiązywaniu nowych kontaktów, był również wspaniałą okazją do trenowania umiejętności społecznych przez naszych wychowanków.

Katarzyna Hawro

Joomla templates by a4joomla