Susnet Facebook Like Box

Szanowni rodzice!

Podjęto decyzję o zniesieniu kolejnych obostrzeń związanych z zagrożeniem rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa COVID-19. Od 18 maja będzie można prowadzić między innymi zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. 

Po kliknięciu w poniższą grafikę, znajdują się wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.

Ważne dla rodziców, opiekunów prawnych!

  1. Proszę zapoznać się i przestrzegać procedur zapewnienia bezpieczeństwa w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym Caritas w Wysokiej w związku wystąpieniem koronawirusa COVID-19.
  2. Proszę pobrać ze strony internetowej i wypełnij oświadczenie i deklarację.
  3. Podpisane dokumenty proszę przekazać w pierwszym dniu przyjścia dziecka do Ośrodka.
  4. Proszę stosować się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczonych powyżej.

 

Procedura Pobierz

Oświadczenie Pobierz

Deklaracja Pobierz

Ankieta kwalifikacyjna Pobierz

Oświadczenie brak zgody na uczestnictwo w zajęciach Pobierz

Deklaracja chęci udziału w zajęciach Pobierz

 

 

Szanowni Państwo!

 

Od 19 maja 2020 r. Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej  prowadzi zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Przypominam, że zajęcia mają charakter dobrowolny, a uczestnictwo w nich zależy od decyzji rodziców wychowanków Ośrodka.

Pozostałe zajęcia wynikające z planu grupy/zespołu są nadal prowadzone zdalnie.

Proszę rodziców, którzy zadeklarowali udział swojego dziecka w zajęciach bezpośrednio z wychowawcą i specjalistą o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby w placówce zachowane były wszystkie wymogi sanitarne zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

                                                                                Pozdrawiam bardzo serdecznie

Janina Surmacz

Dyrektor NORW Caritas w Wysokiej

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice naszych Wychowanków

Zwracamy się do Państwa z zapewnieniem, że czasowe zawieszenie zajęć prowadzonych w Ośrodku nie wiąże się dla nas z zaprzestaniem działalności terapeutycznej- pamiętamy o naszych Podopiecznych i bardzo zależy nam, aby mieli zapewniony dostęp do tak potrzebnej nam terapii. Dopasowując formę naszej pracy do obecnej sytuacji epidemiologicznej, chcemy zaproponować Państwu realizowanie terapii w sposób zdalny. Pod tym linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/1OmNBCeILgiRY4J_kmmDWjBfswIquX0jF

będziecie mogli Państwo znaleźć materiały, które z Państwa zaangażowaniem i pomocą, pozwolą na prowadzenie terapii zdalnej. Proponowane aktywności, ćwiczenia i udostępnione materiały dobierane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego z Wychowanków. Rozumiemy, że taka forma może być wyzwaniem, zarówno dla Państwa, jak i naszych Podopiecznych, dlatego w przypadku jakichkolwiek pytań czy trudności, pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia. 

W imieniu wszystkich Specjalistów NORW w Wysokiej

 

Psycholog Agnieszka Bar

 

 

 

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

 

W imieniu wychowawców i specjalistów Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treściami publikowanymi na stronie internetowej naszego Ośrodka i wykorzystywania ich podczas pracy z dzieckiem w domu.

Publikowane treści są systematycznie aktualizowane i dostosowywane do możliwości dzieci.

W tym trudnym dla nas czasie dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wychowankom propozycje aktywnego spędzania czasu w domu, a jednocześnie nie zaniedbywać zajęć szkolnych.

W ważnych sprawach zachęcamy do indywidualnego kontaktu z wychowawcami i specjalistami.

      

Serdeczne pozdrowienia w imieniu wychowawców przesyłają :

        Wychowawcy:

Małgorzata Kamińska

Gabriela Pelc – Trąd

Natalia Nycz

 

Szanowni Rodzice!

 

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz na podstawie przepisów rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

W związku z tym zajęcia stacjonarne w placówce NORW Caritas są nadal zawieszone, a nauka nadal jest realizowana w formie kształcenia na odległość. Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę i  wierzę, że wspólnie przetrwamy ten niełatwy czas.

Bardzo proszę o regularne sprawdzanie naszej strony internetowej, ponieważ o każdych zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

                                                                                       Z poważaniem

                                                                                      Janina Surmacz

                                                                                      Dyrektor NORW Caritas w Wysokiej

 

Joomla templates by a4joomla